Tvorba webových stránek a online aplikací Pracovní doba: 9:00 - 16:00

SSL certifikáty

Co je SSL certifikát

Protokol SSL (Secure Socket Layer) slouží k zabezpečení komunikace šifrováním a k autentizaci komunikujících stran (např. mezi dvěma servery, webovým/mailovým klientem a serverem apod.). Zajišťuje zabezpečení komunikace proti odposlechu. Při odesílání citlivých dat má uživatel jistotu, že komunikuje s tím, s kým opravdu chtěl komunikovat. SSL certifikáty zpravidla využívají on-line obchody, které přijímají objednávky a údaje platebních karet, www portály s administrací pro zabezpečení hesel a dat, projekty, které podléhají legislativním ustanovením vyžadující zabezpečené přenosy apod.

Ustavení SSL spojení funguje na principu asymetrické šifry. Každá z komunikujících stran má dvojici šifrovacích klíčů - veřejný a soukromý. Veřejný klíč je nutné zveřejnit a zajistit jeho správné předání všem, kteří jej budou chtít použít. Pokud pomocí tohoto klíče kdokoliv zašifruje zprávu, je zajištěno, že ji bude moci rozšifrovat jen majitel použitého veřejného klíče odpovídajícím soukromým klíčem.

Adresy stránek zabezpečených pomocí SSL začínají https://. Prohlížeč také zabezpečené stránky označuje ikonkou zámku ve stavové liště. Moderní prohlížeče zobrazují ikonku zámku rovněž v řádku adresy a podbarvují tuto řádku různými barvami (zelená pro plně vyhovující, žlutá nebo oranžová pro částečně vyhovující [např. vyhovující certifikát, ale vydaný pro jinou doménu], červená pro nevyhovující certifikát). Standardní port pro komunikaci přes HTTPS/SSL je 443, standardní port HTTP je 80.

Certifikáty je nutné prodlužovat, neboť jejich platnost je omezená. Datum expirace je uložen přímo v certifikátu a prohlédnout si jej můžete například v internetovém prohlížeči. Jakmile platnost certifikátu vyprší, je automaticky považován za neplatný.

Nabízené certifikáty

QuickSSL

QuickSSL je vhodný pro zabezpečení šifrovaných transakcí mezi návštěvníkem stránek a serverem. QuickSSL certifikát neposkytuje údaje o identitě provozovatele webových stránek, poskytuje pouze informace o doméně. QuickSSL certifikát je plně důvěryhodný ve všech rozšířených webových prohlížečích od verzí IE 5.01+, Netscape 4.7+ a Mozilla 1+ po současnost a je také plně důvěryhodný ve všech nových moderních prohlížečích, včetně mobilních zařízení typu SmartPhone apod.

RapidSSL

RapidSSL je 128/256 bitový certifikát podporovaný drtivou většinou současných internetových prohlížečů. Jeho výhodou je i nenáročná instalace. Umožňuje zabezpečení jednoduchých e-shopů a obchodních transakcí za nízkou cenu.

RapidSSL Wildcard

RapidSSL Wildcard je 128/256 bitový SHA-2 certifikát pro zabezpečení všech subdomén. Jeho výhodou je podpora v naprosté většině moderních webových prohlížečů společně se snadnou instalací. Umožňuje zabezpečení rozsáhlejších systémů s více subdoménami za nízkou cenu.

Let's Encrypt

Let's Encrypt je internetová certifikační autorita, podporovaná např. společnostmi Mozilla Foundation, Akamai, Cisco Systems a Chrome. Jedná se o automatizovanou službu, která na základě jednoduchého ověření poskytne žadateli důvěryhodný certifikát. Certifikáty Let's Encrypt jsou podporovány u všech variant sdíleného webhostingu FORPSI. Vydání i automatická obnova těchto certifikátů je zdarma, pro spolehlivou funkčnost je pouze nutné zajistit stálé nasměrování zabezpečené domény na webserver FORPSI.

Cena služby SSL se skládá z poplatku za její provoz a z poplatku za vystavení certifikátu. Nabízené důvěryhodné SSL certifikáty je možné objednat také pro naše serverhostingové služby (Virtual server, Dedikovaný server), eventuálně i bez využití některé z těchto služeb. Aktuální ceny jsou uvedeny v následující tabulce.

Ceník

Položka Cena Poznámky
SSL služba 50,- Kč / 60,50 Kč / měsíc SSL s SNI funguje na standardním https portu 443
certifikát Rapid SSL 800,- Kč / 968,- Kč / rok vystavený mezinárodně uznávanou certifikační autoritou na jeden rok
certifikát QuickSSL 1650,- Kč / 1996,50 Kč / rok vystavený mezinárodně uznávanou certifikační autoritou GeoTrust na jeden rok
certifikát RapidSSL Wildcard 2800,- Kč / 3388,- Kč / rok vystavený mezinárodně uznávanou certifikační autoritou na jeden rok
certifikát Let's Encrypt ZDARMA vystavený certifikační autoritou Let's Encrypt

Dále jsme schopni zajistit certifikáty autorit Symantec, GeoTrust, thawte, TrustWave a Comodo.

Josef Ther

Josef Ther

Jednatel společnosti

Pokud chcete vytvořit webové stránky, webovou aplikaci nebo máte jakýkoliv dotaz, neváhejtete nás kontaktovat.

Máte dotazy?
Zavolejte nám
+420 777 116 484

Chcete se na něco zeptat?

Vyplňte ve formuláři klidně jen email a my se vám rádi ozveme a domluvíme si termín nezávazné schůzky u vás, nebo u nás v kanceláři.
kontaktujte ace-it